2008-09-18

LATA konferencija Seime

2008 m. rugsėjo 8 d. Seime vyko Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos ir NATO reikalų komisijos inicijuota konferencija „Pilietinės visuomenės indėlis formuojant bei įgyvendinant Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetus“. Renginio tikslas – supažindinti su Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų įgyvendinimo eiga bei sudaryti galimybę diskutuoti apie šių procesų dabartį ir ateitį, aptarti pilietinės visuomenės indėlį šioje srityje. Renginys taip pat skirtas paminėti LATA 12 metų įkūrimo sukaktį.
Į LATA organizuojamą konferenciją susirinko daugiau nei pusšimtis dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Alytaus, Palangos ir kt., taip pat svečių iš užsienio. Renginys pritraukė nemažai žiniasklaidos atstovų. Sveikinimo žodį tarė NATO reikalų komisijos pirmininkas Jonas Čekuolis. LATA jau ne vienerius metus sėkmingai bendradarbiauja su NATO reikalų komisija įgyvendinant bendras iniciatyvas.
Renginio metu pranešimus skaitė Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos pirmininkas Audrius Skaistys, Demokratinės politikos instituto prezidentas Mantas Adomėnas, JAV ambasados Lietuvoje Antrasis sekretorius Douglas Matthew Hoyt, Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos valdybos narys Vaidotas Ilgius, Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių vadas Mindaugas Nefas. Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos vadas Juozas Širvinskas. Ministerijų pozicijas pristatė LR Užsienio reikalų ministerijos Strateginių ir Transatlantinių santykių skyriaus atašė Ieva Karpavičiūtė ir LR Krašto apsaugos ministerijos sekretorius Andrius Krivas. Objektyvų ir kritišką požiūrį pateikė asociacijos „Naujosios Europos iniciatyva“ vykdantysis direktorius, žurnalistas Aurimas Perednis.

Komentarų nėra: