2009-02-22

Trakų jaunieji konservatoriai vasario 16-tąją minėjo sportuodami
Vasario 16-tąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Trakų jaunųjų konservatorių nebuvo matyti mitinguose ar iškilmingame minėjime Trakų kultūros rūmuose, o šiemet ir Minaičiuose, kur buvo pagerbti prieš 60 metų Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio vadai, pasirašę Vasario 16 Deklaraciją. Antrus metus iš eilės Trakų jaunuoliai įprasmina šią datą dalyvaudami „Vasario 16-tosios taurės“ krepšinio turnyre. Tokiu būdu jie su savo vyresniaisiais kolegomis TS-LKD partiečiais ir jaunaisiais konservatoriais iš kitų Lietuvos vietovių pasidalina atsakomybės sritimis, ir pagal savo galimybes stengiasi atstovauti ir dalyvauti ne tokiuose masiniuose ir matomuose bet organizacijos gyvybingumą ir įvairiapusiškumą išryškinančiuose renginiuose.
Kasmet Vilniuje organizuojamo turnyro tikslas – skatinti draugystę ir bendradarbiavimą tarp Lietuvos jaunimo organizacijų, puoselėti sveiką gyvenseną, populiarinti sportą jaunimo tarpe ir, beabejo, sportiškai paminėti visiems Lietuvos gyventojams svarbią šventę – Valstybės atkūrimo dieną. Šių metų turnyre dalyvavo komandos iš Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS), Lietuvos konservatorių lygos (JKL), Lietuvos liberalaus jaunimo (LLJ), Jaunimo organizacijos „Darbas“ (JOD) ir Lietuvos sakaliukų sąjungos (LSS). Jau antri metai iš eilės jaunuosius konservatorius atstovavo JKL Trakų skyriaus nariai: Mantas Orintas (komandos kapitonas), Jevgenij Lebedev, Vilius Sokolovas, Simas Ausėnas, Mindaugas Kveraga, Darius Dzevenskauskas, Sergejus Bankovskis, Mantas Gaižauskas, Darius Kazakevičius, Audrius Petrauskas ir Romas Rapčinskas. Komandai vadovavo ir ją treniravo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Trakų skyriaus narys Audrius Skaistys.
Turnyras šiemet prasidėjo vasario 14 dieną Jaunųjų konservatorių lygos ir Lietuvos sakaliukų sąjungos rungtynėmis. Jas po įtemtos kovos rezultatu 55-49 laimėjo sakaliukai, taip atsirevašuodami konservatoriams už pernai dėl trečiosios vietos pralaimėtas rungtynes.
Antrąją dieną (vasario 15) Jaunieji konservatoriai kovėsi dėl patekimo į mąžąjį finalą, t.y. galimybės rungtis dėl trečiosios vietos turnyre. Šiose rungtynėse jų varžovais buvo Jaunieji socialdemokratai. Rungtynėse, kuriose dominavo gynybinė taktika, pergalę rezultatu 32-23 iškovojo Jaunieji konservatoriai.
Finalinę turnyro dieną - Vasario 16-osios popietę, į Žalgirio draugijos sporto salę susirinko stipriausios turnyro komandos, paaiškėjusios po atrankinių varžybų. Renginio pradžią paskelbę organizatoriai pakvietė susirinkusius sugiedoti Lietuvos Respublikos himną – Tautinę giesmę, po kurios neilgai trukus užvirė pirmoji krepšinio kova: dėl trečiosios vietos susigrūmę Jaunimo organizacijos „Darbas“ ir Jaunųjų konservatorių lygos komandos. Kovingiau nusiteikę jaunieji konservatoriai išplėšė pergalę rezultatu 57-30 ir tapo trečiosios vietos laimėtojais. Šių rungtynių filmuotas ištraukas galima pasižiūrėti internete youtube adresu: www.youtube.com/JKLTrakai
Prieš finalines rungtynes buvo surengtas taikliausios rankos turėtojo – tritaškių konkursas. Jį šiais metais laimėjo JKL atstovas Simas Ausėnas per vieną minutę pataikęs dešimt tritaškių. Antrąją vietą šioje rungtyje laimėjo praėjusių metų nugalėtojas taip pat trakiškis Mindaugas Kveraga įmętęs vienu tritaškiu mažiau.
Dėl teisės vadintis turnyro čempione kovojo Lietuvos liberalaus jaunimo ir Lietuvos sakaliukų sąjungos penkiukės. Ant garbingiausios – turnyro nugalėtojų - pakylos po atkaklios ir permainingos kovos užkopė Lietuvos liberalaus jaunimo krepšininkai parklupdę priešininkus rezultatu 58-42. Jie ir tapo naujaisiais LSDJS organizuojamo krepšinio turnyro pereinamosios taurės šeimininkais.
Belieka tik pasidžiaugti, kad Lietuvos asocijuotas jaunimas išradingai ir patraukliai mini vasario šešioliktąją - mums visiems brangią šventę. Be to, linkime Trakų jauniesiems konservatoriams kitais metais pagaliau patekti į šio turnyro finalą ir, žinoma, pergalės jame.

Komentarų nėra: