2008-05-26

Nepriklausomybės diena Gruzijoje

Sveikinu gruzinų tautą su Nepriklausomybės diena – gegužės 26-tąja!
2008 m. gegužės 19-24 dienomis buvau Gruzijoje kaip tarptautinis rinkimų į Gruzijos Parlamentą stebėtojas. Lietuvos nevyriausybininkų stebėtojų misiją organizavo Rytų Europos studijų centras.
Stebėti rinkimų Gruzijoje vykau kaip Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) delegacijos (12 asmenų) vadovas, kurie kartu su kitais stebėtojais iš Lietuvos organizacijų: JKL, LiJOT, LLJ, LSDJS, TSPMI, TSPMI/EESC – atliko savo pilietinę misiją. LATA organizacijai buvo patikėta stebėti rinkimus trečiajame pagal dydį Gruzijos mieste - Batumyje. Batumis (gruz. ბათუმი) yra Adžarijos sostinė ir kurortinis miestas prie Juodosios jūros pietvakarių Gruzijoje prie Turkijos sienos. LATA stebėtojų grupė susitiko su Batumio meru, kitais aukštas pareigas užimančiais asmenimis su jais aptarė abiejose valstybėse susiklosčiusią situaciją ir svarstė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes.
Parlamento Gruzijoje rinkimuose dalyvavo devynios partijos bei trys politiniai blokai, pergalę iškovojo prezidento Michailo Saakašvilio valdančioji partija „Jungtinis nacionalinis judėjimas“.
Nepriklausomų stebėtojų delegacijos prižiūrėjo balsavimą 500 balsavimo apylinkių dvidešimtyje rinkimų apygardų. LATA atstovai stebėjo rinkimus 6 apylinkėse. Iš viso Gruzijoje veikė 3604 rinkimų apylinkės. Nepaisant to, kad Centrinė rinkimų komisija anuliavo parlamento rinkimų rezultatus 26-ose rinkimų apylinkėse rinkimai buvo pripažinti demokratiškais, nes praėjo be didesnių pažeidimų. Mano įsitikinimu net anuliuoti rezultatai tam tikrose apylinkėse, kur laimėjusi partija gavo absoliučią daugumą, rodo, kad šį demokratijos egzaminą Gruzija išlaikė aukštam pažymiui.

Komentarų nėra: