2008-05-06

Gegužės 6-toji - Tarptautinė diena be dietų

Šią dieną visame pasaulyje skatinama atkreipti visuomenės, ypač jaunimo, dėmesį į psichologines problemas dėl svorio. Jaunimas neretai klaidingai tiki, kad tik liesas žmogus gali būti laimingas. Dėl šios priežasties dažniausiai paauglės serga nervine anoreksija, t.y., badauja, nes bijo sustorėti. Net 5-20 proc. sergančiųjų anoreksija miršta nuo išsekimo.
Kiekvienas turi mylėti save tokį, koks yra. Be abejo, reikia rūpintis savo kūnu – valgyti sveiką, vitaminingą maistą, sportuoti, o nuolatinės dietos – tikrai ne išeitis.
Pagrindinės su valgymo kultūra susijusios ligos: nervinė anoreksija (kai žmogus siekia išlaikyti labai mažą svorį), nervinė bulimija (kai žmogus nuolat persivalgo, o vėliau pats skatina vėmimą), persivalgymo sutrikimas (kai žmogus nuolat persivalgo ir tuo nesirūpina).
Šią dieną, kaip ir nerūkymo dieną, galima įprasminti savaip, pavyzdžiui, pasižadėti bent 1 mėnesį sveikai ir santūriai maitintis, mažinti arba visai nevartoti alkoholio. Šių eilučių autorius šiandieną pasirinks kaip tam tikrą atskaitos pradžią subalansuotam maitinimosi, sporto ir alkoholio vartojimo gyvenimo būdui.

1 komentaras:

Ieva rašė...

Diena be dietų verčia pagalvoti apie savo mitybos įpročius. :) Kiekvienas nori būti gražus sau ir kitiems, svarbiausia, kad grožio samprata nebūtų iškreipta ar sužalota įsivyravusių stereotipų.